fbpx

Dj na wesele czy zespół

Muzyka na żywo grana przez zespół muzyczny czy odtwarzana przez DJa w oryginalnej wersji?

Należy sobie odpowiedzieć na pytanie: co lepsze – tradycja, autentyczność i „dzianie się na scenie” w przypadku zespołu muzycznego czy utwory oryginalne, które znamy i lubimy, puszczane przez DJa? Żaden zespół nie zaśpiewa tak jak to robi np. FEEL, Stachursky, Boys, Celine Dion czy Jenifer Rush, ale to nie oznacza, że zaśpiewa źle. Natomiast DJ dzięki swojej pokaźnej płytotece zaskoczy nas hitami z wielu dekad.

Z pewnością DJ może zaproponować na weselu bardziej różnorodną muzykę niż zespół muzyczny. To naturalne, że repertuar grupy śpiewającej i grającej na żywo jest bardziej ograniczony od płytoteki DJa, który najpierw może odtwarzać rockowe utwory, by za chwilę zaproponować blues, pop czy nawet disco polo. DJ ma kilka tysięcy utworów, a zespół muzyczny jest w stanie opracować ich kilkadziesiąt. Grupa muzyczna ma ograniczone instrumentarium a wokalista zespołu ma ograniczoną skalę głosu, znów didżej może zagrać wszystko. Zespół z racji aktywności na scenie będzie potrzebował więcej przerw niż didżej.

Wielu osobom DJ kojarzy się z dyskoteką lub klubem muzycznym.

Ale to wcale nie musi oznaczać, że wesele będzie dyskotekowym parkietem. DJ może zaproponować mieszankę największych przebojów, czyli piosenki z wielu gatunków – od muzyki biesiadnej, disco polo, po złote lata 60. i 80., aż po najnowsze przeboje znane ze stacji radiowych. Oprócz dyskotek, klubów muzycznych, można poszukać DJa w rozgłośniach radiowych. Wtedy wesele poprowadzi osoba, którą nasi goście weselni znają i na co dzień słuchają w radiu. Tym samym możemy liczyć na to, że nasz prezenter będzie „zwinnym językiem” zabawiał naszych gości.

Dj dla młodszych i starszych

DJ sprawdza się w młodym towarzystwie, które śledzi listy przebojów, jednak starszym osobom często ta muzyka nie odpowiada. Wśród osób starszych popularne jest przekonanie, że każdy Disc Jockey zamienia przyjęcie weselne w klasyczną dyskotekę, ale DJ weselny wcale nie musi równać się rezydentowi z klubu muzycznego.

Zalety wynajęcia dja

Często na małych salach weselnych nie ma miejsca dla dużej kapeli muzycznej i jej sprzętu, natomiast DJ zmieści się na niewielkiej powierzchni. Jeśli interesuje Was przyjęcie weselne z muzyką na żywo, to warto brać pod uwagę przestrzeń dla zespołu już na etapie wyboru sali weselnej. Wynajęcie zespołu muzycznego stanowi większy wydatek niż zamówienie DJa, prezentera czy wodzireja, choćby ze względu na ilość osób – honorarium zespołu muzycznego bywa dwa razy droższe niż w przypadku DJa.

Dj Weselny – Dj na wesele Warszawa

dj na imprezę dj na wesele dj na wesele mazowieckie dj na wesele warszawa dj warszawa dj weselny dj weselny warszawa muzyka na wesele wesele wesele alternatywne wesele boho wesele glamour weselny dj weselnydj weselny dj warszawa wodzirej na wesele wodzirej na wesele warszawa